Bericht: | Foto 15: k
Uitgever onbekend omstreeks 1905.
Uit: 'Toen Hoorn nog oud-Hoorn was' (uitgegeven in 1980).
Het eerste huis met de tweelinggevel heeft een gevelsteen met het jaartal 1616 en de wapens van Hoorn en Amsterdam, het huis daarachter draagt de wapens van Hoorn en Alkmaar. Op de beide woningen treffen we ook gevelstenen aan met volgetuigde schepen, een aanwijzing dat we hier met oude koopmanshuizen te maken hebben.
Het schip van het tweede huis heeft het opschrift: 'In de Stretsvarer', dat wil zeggen een schip bestemd voor de 'straatvaart' de vaart op de Middellandse Zee.
De beide huizen Oude Doelenkade 17/19 en 21 zijn fraai gerestaureerd bewaard gebleven. In tegenstelling tot het achterste huisje met de uitstekende lantaarn op de hoek van de Mallegomsteeg dat, zoals zo vele andere in Hoorn, sindsdien aan de slopershamer ten offer is gevallen.
 |