Bericht: | Foto 11: m
Uitgever onbekend omstreeks 1920.
Op de voorgrond zien we P.T. Knol ter hoogte van het Hollandia-voetbalveld. Men volgde de wedstrijd vanaf de weg en spaarde daarmee entreegeld uit.
Het veld kunnen we nog duidelijk zien op foto 18.
Het huis links is dat van Klaas Tensen, hij had een bloemkwekerij.

Foto 11A: b
Uitgever Schepel 30 juli 1922.
Voetbalvereniging Hollandia (tot 1909 Volharding genaamd) werd op 1 september 1898 opgericht. In die eerste jaren werd er gevoetbald op het Doelenplein en het buitendijkse terrein dat tevens bij het garnizoen in gebruik was als schietterrein en later werd ingericht als Julianapark. Er werd getraind en gespeeld tegen gelegenheidstegenstanders. Vanaf 1906 werd door Volharding I meegedaan met de Noord-Hollandse competitie.
Het buitendijkse speelterrein liet echter veel te wensen over.
Aan de Geldeloozeweg, op het grondgebied van de gemeente Zwaag, kreeg men op 30 juli 1922 een nieuw voetbalveld met een heuse tribune en daarachter gelegen kleedkamers. We zien hier een opname van de feestelijke opening.
Enkele muziekkorpsen startten die dag op de Roode Steen en met een groeiende stoet supporters eindigde men op het nieuwe terrein (er lagen twee voetbalvelden).
De burgemeesters van Hoorn en die van Zwaag hielden een toespraak.
Daarna werd er gevoetbald tegen Z.F.C. dat met 2-3 won.
's Avonds was er een groot feest in het Park.
Nu naar de foto:
De man die we op de tribune links vooraan zien met een witte strohoed en zijn polsen op zijn bovenbenen is Chris Holman (hij heeft zich vrijwel zijn hele leven ingezet voor Hollandia). Naast hem zien we de Hollandiaspeler Hein de Jong, met mogelijk diens dochter Lien naast hem.
In de toegang naar de kleedkamers zien we Jan Blaauw steunend met zijn linker ellenboog tegen een pilaar.
In het midden zien we een dame met een witte hoed. Boven haar zien we mr G.J. Bisschop (burgemeester van Hoorn) en J.E.G.E. Dibbits (burgemeester van Zwaag), beiden met hoge hoed.
Op 16 augustus 1953 speelde Hollandia hier zijn laatste wedstrijd, waarna een nieuw sportpark in het Julianapark in gebruik werd genomen.

Foto 11B: m
Uitgever Visser 15 november 1932.
We zien hier de spelers van Hollandia I op 15 november 1932 op het voetbalterrein aan de Geldeloozeweg.
Achteraan zien we zeven personen. De linker is de scheidsrechter waarvan we de naam niet weten. Naast hem staan: Freek Wakker uit Edam; Leo van der Zel; Dre Kaiser (zoon van dokter Kaiser); Cor van de Rol; Gerard Polman en als laatste de geleider de heer M. Overdijk, die later nog vele jaren voorzitter van de vereniging is geweest.
In het midden zien we drie personen: links staat Cor Veenboer, de aanvoerder; Jaap Haring (hij was tuinman) en Piet Tonneman, hij verhuisde naar Arnhem en heeft daar nog voor Vitesse gespeeld.
Vooraan zien we drie personen: links is Bonne de Groot, later sigarenwinkelier; keeper Cees Rode en als laatste de links back Cees' zwager Joop Neefjes.

Foto 11C: b
Uitgever Visser 1946.
We zien de veteranenteams van Hollandia en dat van Always Forward. Er werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld ter ere van het 25-jarig bestaan van Always Forward.
Deze foto is gemaakt op het terrein van Always Forward aan de Emmalaan.
 |