Bericht: | Foto 22: b
Uitgever Karssen dertiger jaren.
Uit: 'Hoorn in oude ansichten deel 2' (uitgegeven in 1979).
Het Nieuwland halverwege de jaren dertig.
Geheel rechts: 'Het Nieuwe Nederlandsche Koffiehuis' van Jan ten Heuvel Brouwer, later café Peynenburg, waar zich bij ome Toon op het toneeltje heel wat festiviteiten hebben afgespeeld.
Dan, het bord wijst het al aan, 'Bureau Onze Courant' en volgens het bord ook het VVV-kantoor.
Het is wel wat onduidelijk, maar we onderscheiden dat in vier talen staat aangegeven dat zich hier de ingang bevindt.
Dan de smederij van Jb. Groot, hoef- en kachelsmid, maar tevens was er toch nog een ruime bergplaats voor rijwielen.
Nu de bakkerij van Brouwer, in heel Hoorn bekend. Het is thans nog een bakkerswinkel en wel die van Verberne, die zich de moeite heeft getroost de oude stijl te behouden.
De winkel met de eerste schermen was de slagerij van Gerben Spaans, met als buurman W. Schuts, de kapper, die later verhuisde naar een nieuwer pand op nummer 28.
Op het verkeersbord, waar de jongen voor staat, is een typische tekst aangebracht. Let u even op: "Verboden toegang voor Rij- of Voertuigen". Ja, men kon het toen ook al aardig vertellen.
 |